تبلیغات
گروه فرهنگی مذهبی ترنم - میزان فطریه و کفّاره روزه ماه مبارک رمضان

میزان فطریه

از سوی حضرت آیة‌الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظله العالی) میزان زکات فطره و کفّاره ماه مبارک رمضان مشخص و به کلیه دفاتر ایشان در سراسر کشور اعلام شد.

آقای ترابعلی دولتمند در این باره گفت: بر اساس فتوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ 3000 تومان (در تهران 3500 تومان) و بر اساس قوت غالب برنج، مبلغ 15000 تومان اعلام شده است.

وی درباره میزان کفاره روزه های عمد و غیر عمد از نظر این مرجع تقلید شیعیان افزود:

کفاره روزه غیر عمد مبلغ 1000 تومان است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد مبلغ 60000 تومان است.

لازم به ذکر است که براساس مسأله 1692 رساله توضیح المسائل آیة الله العظمی مکارم شیرازی، زکات فطره بر تمام کسانى که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنى باشند واجب است، یعنى باید براى خودش و کسانى که نان خور او هستند، هر نفر به اندازه یک صاع (تقریباً سه کیلو) از آنچه غذاى نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از اینها را بدهد کافى است.
در ضمن بنابر فتوای معظم له اگر کسى تنها در افطار شب عید فطر میهمان دیگرى باشد فطریه او به عهده خودش است.طبقه بندی: مذهبی،
برچسب ها: فطریه، كفاره، مكارم شیرازی، عید فطر، عیدی، گروه فرهنگی مذهبی ترنم، فطریه سال 92،
دنبالک ها: میزان فطریه و کفّاره روزه ماه مبارک رمضان از سوی معظّم له اعلام شد،

تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1392 | نویسنده : محمد نخعی | نظرات | داغ کن - کلوب دات کام
.: Weblog Themes By SlideTheme :.