تبلیغات
گروه فرهنگی مذهبی ترنم - موفقیت اولیه برای طرح تشویقی مایکروسافت

مایکروسافت جایزه می دهد

به دنبال معرفی چند طرح تشویقی از سوی شرکت مایکروسافت برای ترغیب کارشناسان و علاقمندان به کشف نقاط ضعف امنیتی در محصولات این شرکت، طبق اعلام مسئولان مایکروسافت تا بحال اطلاعات مختلفی درباره چند نقاط ضعف احتمالی در مرورگر جدید IE 11  دریافت شده است.

روز ۲۹ خرداد، شرکت مایکروسافت طرح تشویقی برای کشف و اعلام نقاط ضعف امنیتی در مرورگر جدید IE 11 را که هنوز در مرحله آزمایشی است، اعلام نمود. در تاریخ ۵ تیر ماه نیز این طرح به مدت یکماه تا زمان عرضه نسخه نهایی و اصلی مرورگر IE 11 به بازار، آغاز گردید. طبق شرایط این طرح تشویقی، شرکت مایکروسافت بابت هر نقطه ضعف امنیتی که در مرورگر جدید کشف و شناسایی شود، حداکثر مبلغ ۱۱ هزار دلار پاداش می دهد.

در ۵ تیر ماه، همزمان با انتشار نسخه آزمایشی Windows 8.1، نسخه آزمایشی مرورگر IE 11  نیز به عنوان بخشی از این سیستم عامل منتشر گردید.

اطلاعات دریافتی درباره نقاط ضعف احتمالی در مرورگر IE 11 هم از سوی برخی کارشناسان امنیتی شناخته شده که قبلاً نیز در این زمینه با مایکروسافت همکاری داشته‌اند، ارسال شده و هم از سوی کارشناسانی که تابحال ترجیح می دادند، اطلاعات خود را به شرکت‌های امنیتی و دلالان نقاط ضعف بفروشند و با تولید کننده اصلی نرم افزار روبرو و طرف نشوند.

این تنوع کارشناسان که حاضر به مشارکت در طرح تشویقی مایکروسافت شده‌اند، مسئولان این شرکت را به موفقیت این طرح بسیار امیدوار کرده است.

یکی از اهداف مایکروسافت همواره این بوده که نقاط ضعف امنیتی کشف شده در محصولات این شرکت، ابتدا بطور خصوصی در اختیار مایکروسافت قرار گیرد تا فرصت کافی برای تهیه راه حل و اصلاحیه برای آن باشد. در غیر اینصورت، با افشای عمومی جزئیات نقاط ضعف، نفوذگران و خلافکاران همزمان با مایکروسافت، این اطلاعات را در اختیار خواهند داشت و فرصت واکنش مایکروسافت بسیار کم و محدود می‌شود.

شرکت مایکروسافت دو طرح تشویقی دیگر نیز همزمان با طرح تشویقی IE 11 اعلام کرد که طبق اظهار نظرهای اولیه مایکروسافت، استقبال امیدوار کننده‌ای از آنها نیز شده است. دو طرح دیگر، محدوده زمانی ندارند و اجرای آنها همچنان ادامه خواهد داشت.
طبقه بندی: اخبار فناوری،
برچسب ها: مایكروسافت، جایزه، ویندوز، اخبار فناوری، گروه ترنم،

تاریخ : یکشنبه 16 تیر 1392 | نویسنده : همتیان | نظرات | داغ کن - کلوب دات کام
.: Weblog Themes By SlideTheme :.