تبلیغات
گروه فرهنگی مذهبی ترنم - مایکروسافت جایزه می دهد


مایکروسافت جایزه می دهد

سال‌هاست که ایمیل‌های جعلی و دروغین (Hoax) را که در ظاهر از طرف شرکت مایکروسافت ارسال شده‌اند، دریافت می‌کنیم. در اغلب آنها درباره جایزه‌های مایکروسافت و یا بذل و بخشش دارایی‌های بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس، ادعاهایی می‌شود. ولی این دفعه جداً شرکت مایکروسافت جایزه می دهد !

طبق اعلام شرکت مایکروسافت، سه طرح تشویقی به اجرا در خواهد آمد که بر اساس آنها، به افرادی که نقاط ضعف، راه‌های نفوذ و یا مقابله با تهدیدات امنیتی را در مرورگر جدید IE11 و نسخه جدید۸٫۱ سیستم عامل Windows  کشف و شناسایی کنند، جوایز نقدی داده خواهد شد.

این جوایز نقدی، مبالغی بین 11 تا 500 هزار دلار برای نقاط ضعفی خواهد بود که در نسخه آزمایشی مرورگر IE11 کشف و شناسایی می شود. همچنین برای کشف نقاط ضعف و قابل سوء استفاده در نسخه جدید ۸٫۱ سیستم عامل Windows جوایزی تا حداکثر ۱۰۰ هزار دلار داده خواهد شد.

بعلاوه حداکثر تا ۵۰ هزار دلار به عنوان جایزه برای هر ایده نو و روش جدیدی که بتواند مانع از سوء استفاده از نقاط ضعف امنیتی در سیستم عامل Windows 8.1 شود، داده خواهد شد. مبلغ جایزه بستگی به بدیع و نو بودن ایده و روش پیشنهادی دارد.

دو طرح تشویقی که مربوط به سیستم عامل Windows می شوند، از زمان انتشار و عرضه نسخه جدید ۸٫۱ که احتمالاً در کمتر از یک ماه آینده خواهد بود، آغاز می گردد و همچنان برای نسخه‌های بعدی Windows هم ادامه خواهد داشت.

ولی طرح تشویقی برای نسخه آزمایشی مرورگر IE11 از زمان انتشار آن شروع شده و تا زمان عرضه نسخه نهایی و اصلی این مرورگر ادامه خواهد داشت. بدین ترتیب مایکروسافت می‌خواهد قبل از انتشار نسخه نهایی IE11، تا جایی که امکان دارد، نقاط ضعف آن را کشف و برطرف نماید.

این اولین دفعه است که شرکت مایکروسافت برای کشف نقاط ضعف امنیتی جایزه می‌دهد. ولی شرکت Google برای مرورگر Chrome و موسسه Mozilla برای مرورگر Firefox سال هاست که طرح تشویقی مشابهی را به اجرا گذاشته‌اند.
طبقه بندی: اخبار فناوری،
برچسب ها: مایكروسافت، جایزه، ویندوز، ویروس، گروه ترنم، اخبار،

تاریخ : جمعه 7 تیر 1392 | نویسنده : همتیان | نظرات | داغ کن - کلوب دات کام
.: Weblog Themes By SlideTheme :.