تبلیغات
گروه فرهنگی مذهبی ترنم - هفت قابلیت جالب ماشین حساب ویندوز7

         3. محاسبه مبلغ اجاره یا رهن

 

شما می‌توانید به وسیله ماشین حساب ویندوز 7، مجهولاتی نظیر مبلغ پرداخت ماهانه، هزینه خرید، پیش قسط و تعداد سالهای اجاره یا رهن را محاسبه نمایید. بدین منظور از منوی View به Worksheets رفته و  Mortgageرا انتخاب نمایید.

در قسمتی که عبارت Select the value you want to calculate درج شده است بایستی ابتدا مجهول خود را انتخاب نمایید.

در صورت انتخاب گزینه Monthly Payment مجهول ما پرداخت ماهیانه خواهد بود. در قسمت Purchase price بایستی هزینه خرید کالا و در قسمت Down payment نیز مبلغ پیش قسط را وارد نمایید. در قسمت Term تعداد سالها و در قسمت Interest Rate نیز درصد بهره را وارد می‌نماییم. با کلیک بر روی Calculate مجهول ما محاسبه خواهد شد. شما می‌توانید هر یک از موارد دیگر را به جای Monthly Payment به عنوان مجهول در نظر بگیرید.


     


    ماشین حساب

 

      4. محاسبه میزان مصرف سوخت خودرو

 

به وسیله ماشین حساب ویندوز 7 میتوان میزان مصرف سوخت خودرو را نیز محاسبه کرد. بدین منظور از منوی View به Worksheets رفته و (Fuel economy L/100 km) را انتخاب کنید. در صورتی که در قسمت Select the value you want to calculate گزینه Fuel economy انتخاب شده باشد میزان مصرف سوخت (به نسبت لیتر در هر صد کیلومتر) مجهول بوده و محاسبه خواهد شد.

بایستی در قسمت Distance مسافت (بر حسب کیلومتر) و در قسمت Fuel used میزان سوخت مصرف شده در این مسافت (بر اساس لیتر) را وارد نمایید. با کلیک بر روی دکمه Calculate این میزان محاسبه خواهد شد.

با انتخاب Distance و Fuel used به عنوان مجهول می‌توان به ترتیب مقدار مسافت و مقدار سوخت مصرف شده را نیز محاسبه کرد.

به عنوان مثال ما خودرویی در اختیار داریم که می‌دانیم به اصطلاح صدی 9 لیتر بنزین می‌سوزاند (مقدار Fuel economy آن 9 است). قصد داریم بدانیم این خودرو در 892 کیلومتر مسافت، چند لیتر بنزین مصرف میکند؟ کافی است مجهول را Fuel used  در نظر گرفته و در قسمت Distance عدد 892 و در قسمت Fuel economy عدد 9 را وارد کنیم. با کلیک روی Calculate خواهیم دید این خودرو طی این مسافت 80.28 لیتر بنزین می‌سوزاند.

             

 

 5. تبدیل واحدها

ماشین حساب ویندوز ۷ می‌تواند در ابعاد بزرگ‌تر، واحدهای جهانی را به یکدیگر تبدیل کند. این قابلیت واحدهایی همچون مساحت، طول، قدرت و حجم را در برمی‌گیرد. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید از کلیدهای میانبر

Ctrl U استفاده کرده و یا پس از باز کردن ماشین حساب ویندوز ۷ به ترتیب زیر عمل کنید: View > Unit conversion


     6. پشتبانی از تاریخچه محاسبات شما

شما در ماشین حساب ویندوز ۷ می‌توانید تاریخچه محاسبات خود در این ماشین حساب را دیده و حتی ان‌ها را ویرایش کنید. محاسبات استاندارد و محاسبات علمی تاریخچه جداگانه و مربوط به خود را دارند و برای دسترسی به هر کدام از آن‌ها می‌توانید پس از باز کردن ماشین حساب ویندوز ۷ به ترتیب زیر عمل کنید: ابتدا منوها را به این ترتیب بروید: View > History پس از آن بر روی تاریخچه مورد نظر خود دوبار کلیک کنید و پس از انجام کارتان دکمه Enter را بزنید.

      7. کلیدهای میانبر

اگر به طور متناوب از مایشن حساب ویندوز ۷ استفاده می‌کنید بهتر ازست برای صرفه‌جویی در وقت و نشان دادن حرفه‌ای بودن خود از کلیدهای میانبر (شورتکات) اطلاع داشته و از آن‌ها استفاده کنید. برای استفاده از این میانبرها پس از باز کردن ماشین حساب ویندوز ۷ به ترتیت زیر عمل کنید:

1.     کلیدهای میانبر Alt+1: تغییر به حالت محاسبات استاندارد (standard mode).

2.     کلیدهای میانبر Alt+2 : تغییر به حالت محاسبات علمی (scientific mode).

3.     کلیدهای میانبر Alt+3 : تغییر به حالت برنامه‌نویسی (programmer mode).

4.      کلیدهای میانبر Alt+4 : تغییر به حالت محاسبات آماری (statistics mode).

5.      کلیدهای میانبر Ctrl+E : حالت محاسبات تاریخ.

6.       کلیدهای میانبر Ctrl+H : دسترسی به تاریخچه محاسبات شما.

7.      کلیدهای میانبر Ctrl+U : حالت محاسبه واحدها.

8.      کلیدهای میانبر Ctrl+Shift+D : پاک کردن تاریخچه محاسبات شما.

خیلی خب. هفت نكته ما همین بود حلا وقتی دفعه بعد ماشین حساب ویندوز ۷ خود را باز کنید کاملا احساس کار با یک ماشین حساب حرفه‌ای را خواهید داشت و دیگر نیازی به جستجو در اینترنت نخواهید داشت و به یاد خواهید داشت که ماشین حساب قدیمی ویندوز شما بسیار کارآتر از ماشین حساب‌های ساده دیگر است.

حالا شما هم اگر قابلیت دیگری از این اعجوبه سراغ دارید به ما در همین قسمت نظرات یادآوری کنید تا باقی کاربران نیز از آن بهره ببرند.

.: Weblog Themes By SlideTheme :.