تبلیغات
گروه فرهنگی مذهبی ترنم - فراموش کردن رمز در مرورگر

با یادگیری این ترفند علاوه بر آنکه با خطرات ذخیره کلمات عبور در رایانه های دیگر بیشتر آشنا میشوید ، یاد خواهید گرفت که مثلا اگر کلمه عبور یکی از اکانت‌هایتان را که قبلا ذخیره کرده بودید و الان آن را فراموش کرده اید آن را نمایش دهید تا از آن مطلع شوید.

خوب بیایید شروع کنیم .

مراحل کار در مرورگرهای مختلف از جمله IE یا Firefox و Chrome و Opera تقریبا مشابه یکدیگر است .

به عنوان مثال ما از مرورگر گوگل کروم استفاده کرده‌ایم :

ابتدا با استفاده از ماوس کلمه عبور ذخیره شده را انتخاب کنید تا های لایت شود (یک راه ساده دوبار کلیک سریع در کادر کلمه عبور هست). سپس کلیک راست کنید و گزینه Inspect element را انتخاب کنید .

فراموش کردن رمز در مرورگر

حالا باید در پایین صفحه مرورگرتان یک بخش اضافه نمایان شود که حاوی کدهای HTML است … چیزی شبیه به تصویر زیر :

فراموش کردن رمز در مرورگر

سپس در خطی که به رنگ آبی انتخاب شده است به دنبال عبارت input type=password بگردید. همانند شکل زیر :

فراموش کردن رمز در مرورگر

حالا جلوی عبارت input type دوبار کلیک کنید تا کلمه‌ی Password انتخاب شود . سپس به جای کلمه password عبارت text  را بنویسید :

فراموش کردن رمز در مرورگر

کار تمام است !

حالا نگاهی به کادر کلمه عبور ذخیره شده بیاندازید … کلمه عبور را به راحتی مشاهده و حتی میتوانید آن را کپی کنید … کاری که تا قبل از این نمی‌توانستید.

                                فراموش کردن رمز در مرورگر


نکته‌های مهم:

* اگر صفحه را مجدداً Refresh کنید ، تنظیمات به حالت قبل بازگشته و مجددا کلمه عبور مخفی خواهد شد و برای مشاهده هر کلمه عبور هربار بایست همین مراحل را تکرار کنید.

* از این ترفند می‌توانید برای هنگامی که کلمه عبور ذخیره شده در مرورگرتان را فراموش کرده اید استفاده کرده و به راحتی آن را مشاهده کنید.

* فکر کنم حالا بیشتر به  فکر امنیت اکانت‌های خود فکر می‌کنید و زین پس برای ذخیره کلمات عبور اکانت‌های مختلف خود محتاط‌تر عمل خواهید کرد.

* اکیدا توصیه میکنم در رایانه‌های محل کار یا رایانه‌های دوستان و اقوام و یا کافی‌نت‌ها با احتیاط عمل کنید … یکی از بهترین قابلیت‌های  مرورگرهای جدید امکان استفاده از مرورگر در حالت Private Browsing میباشد . در این حالت پس از پایان استفاده از مرورگر و بستن آن ، به صورت اتوماتیک تمام ردپاهای شما و سایتهای مشاهده شده و یا کلمات عبور ذخیره شده حذف می‌شوند و اثری از فعالیت شما در رایانه باقی نمی‌ماند . برای فعال کردن این قابلیت میتوانید در هنگام شروع استفاده از مرورگر آن را در حالت Private Browsing  مورد استفاده قرار دهید که اصولا در همان منوهای اولیه مرورگر آن را خواهید یافت و یا میتوانید از کلیدهای میانبر برای فعال کردن این حالت استفاده کنید . مثلا برای فعال کردن Private Browsing  در مرورگر گوگل کروم کافی‌است کلیدهای Shift + Ctrl + N را فشار دهید و یا در مرورگرفایرفاکس از کلیدهای ترکیبی Shift + Ctrl + P استفاده کنید .

.: Weblog Themes By SlideTheme :.