تبلیغات
گروه فرهنگی مذهبی ترنم - پاك كردن اطلاعات در گوگل

در این مطلب فرا خواهید گرفت که چگونه اطلاعات شخصی مربوط به خودتان را از موتور جستجوی گوگل حذف کنید

اگر اطلاعاتی از شما در اینترنت وجود دارد که ممکن است به شما لطمه بزند در گام اول برای حذف آن باید به سراغ سایتی که اطلاعات در آن مشاهده شده است بروید . شما نیاز دارید که با مدیر سایت تماس بگیرید و از او تقاضا کنید که اطلاعات مشکل ساز را حذف نماید. به یاد داشته باشید که گوگل فقط اطلاعاتی را که اکنون در در دسترس هستند نمایش میدهد. بنابراین اگر محتوای مورد نظر شما از سایت اصلی حذف نشود مردم قادر خواهند بود آن اطلاعات راببینند حتی اگر در نتایج جستجوی گوگل نشان داده نشود.

معمولا در وبلاگ و سایتها برای تماس با یک مدیر سایت میتوان از طریق لینک تماس با ما ( contact us ) و یا آدرس ایمیل مدیر سایت اقدام کرد. اگر نمی توانید یک آدرس تماس پیدا کنید به سراغ اطلاعات مدیر سایت با استفاده از یک جستجوی ویژه به نام جستجوی ” whois ” بروید. شما می‌توانید پس از آنکه آن محتوا از روی سرور اصلی حذف گردید ، برای حذف آن اطلاعات دیگر در دسترس نبود به آدرس www.google.com/webmasters/tools/removals بروید بر روی create a new removal request  کلیک کنید و URL مورد نظر که می خواهید آن را از جستجوی گوگل حذف نمایید را وارد نمایید.

نکته: URL اصولاً به نحوه نوشتار حساس  است  و باید دقیقاً از همان کارکترهای به کار رفته در سایت  با توجه به بزرگ یا کوچک بودن حروف استفاده کنید.

بنابراین دو سناریو وجود دارد:

1- صفحه از سایت حذف می شود و نتیجه جستجو پیغام خطای 404 ، صفحه پیدا نشد می‌باشد.

2- صفحه مورد نظر هنوز وجود دارد ولی به روز شده و اطلاعات شما حذف شده است.

webmaster tool به صورت اتوماتیک خطای 404 را شناسایی می کند و از شما می خواهد که تقاضایتان را مبنی بر حذف این صفحه از جستجوی گوگل تایید کنید.

02

اگر صفحه وجود دارد شما باید به گوگل بگویید که صفحه چه تغییری کرده است . برای این منظور گوگل از شما می خواهد یک کلمه که اینک در صفحه اصلی مشاهده نمی شود اما هنوز در صفحات کش وجود دارد را تایپ کنید. برای مثال اگر در کش گوگل از صفحه مورد نظر اسم شما وجود دارد در حالیکه از صفحه اصلی حذف شده اسمتان را در کادر مربوطه تایپ کنید. گوگل به کاربرانش پیشنهاد می دهد که تایپ تنها یک کلمه عموما از تایپ یک عبارت موثرتر است.

درخواستتان را تایید کنید و سپس بر روی  Remove Cache کلیک کنید.درخواست شما پردازش می‌شود و گوگل تایید می کند که کلمه تایپ شده در صفحه موردنظرشما مشاهده نمی‌شود علاوه بر آن در نتایج جستجو و صفحات کش نیز کلمه در دسترس نیست.


03

مدت زمان لازم برای انجام این فرایند مشخص نیست ممکن است عملیات به روز رسانی در طی یک روز انجام شود یا حتی هفته ها طول بکشد.

قبل از اینکه شما درخواست حذف محتوا را به گوگل ارسال کنید باید مطمئن شوید که محتوای موردنظرتان از صفحه وب اصلی حذف شده است. لازم به ذکر است که حتی اگر درخواست شما با موفقیت انجام پذیرد ممکن است اطلاعات تا 90 روزآینده  نیز در جستجوی گوگل نمایش داده شود.

.: Weblog Themes By SlideTheme :.